21 maja 2010

New beginning :)

Koniec malarskiej posuchy. Od ilustracji nic nie namalowałam i było mi z tym źle, ale teraz koniec z tym. Zaczęłam coś nowego. Obrazy namalowane są ze zdjęć nieznanych mi wcześniej osób z Flickra i za ich zgodą je tutaj publikuję wraz z linkami do pierwowzorów. Szukałam pięknych wizerunków ciąży i tylko pozytywnych emocji z tym wyjątkowym czasem w życiu związanych. Kiedy wybierałam zdjęcia do obrazów nie miałam jednak pojęcia, jak twórczymi indywidualnościami są ich autorzy!

Since I finished the ilustrations I didn’t paint a thing and felt low about it. But it is over now. I’ve started something new. To create these paintings I used photographs from Flickr. I didn't know the authors of these photos before. I publish my works with the links to the original photos by courtesy of the authors.
I was looking for beautiful pregnancy images and absolutely positive emotions about that special time of life. But I didn’t know that people who made these photos are such creative individualities!


Link do pierwowzoru
Link to the original photo
http://www.flickr.com/photos/75474948@N00/4543093626/

Na pierwszym wybranym przeze mnie zdjęciu jest Cherry Menlove z Anglii, a pochodzi ono z pamiętnika jej bliźniaczej ciąży. Na moją wiadomość odpisała Cathy, która pracuje wraz z nią nad stroną http://www.cherrymenlove.com/. W serwisie tym znajdziecie mnóstwo ciekawych pomysłów na rękodzieło, przepisów, pięknych zdjęć i aranżacji.

On the first photo which I used is Cherry Menlove from England. This photo is a part of her twin pregnancy diary. Cherry, and Cathy, who answered my message, are working for http://www.cherrymenlove.com/. Please, visit this website with lots of craft ideas, recipes, beautiful photos and arrangements.

Link do pierwowzoru
Link to the original photo
http://www.flickr.com/photos/zemaciel/3030316207/in/faves-marikodzi/

Autorem zdjęcia, na podstawie którego powstał drugi obraz, jest José Maciel, bezpretensjonalny fotograf – tak o sobie pisze na stronie, trafnie moim zdaniem :) – i mój rówieśnik, z Brazylii. Koniecznie odwiedźcie jego stronę http://www.zemaciel.com/

The author of the second photograph is José Maciel from Brasil, an unpretentious photographer – that’s how he writes about himself on his website. And I found out that we are at the same age :) You must see his website http://www.zemaciel.com/
.
Proszę, poprawcie mnie, jeśli znajdziecie jakieś błędy, bo wiem, że mój angielski nie jest najlepszy :)
Please, correct me, if I have made any mistakes, because my English isn't very good :)

4 komentarze:

Lorka pisze...

Wow Mariko! cudne te obrazy:)

Kardamonowa pisze...

Fascynujące obrazy. Zwłaszcza pierwszy mnie uwiódł.

cyrylla pisze...

Kiedy pierwszy raz popatrzyłam na Twoje prace pomyślałam "jakie piękne MALARSKIE ZDJĘCIA" :-)
Nie wiem czy to komplement dla Twoich obrazów ale są naprawdę świetne !
Bardzo klimatyczne.
Dodatkowo pierwszy obraz i zdjęcie przypominają mi o moim oczekiwaniu na trzeciego syna-namiętnie wylegiwałam się wtedy w ogrodzie właśnie na takiej huśtawce :-)
Pozdrawiam

karolina debicka pisze...

Pięknie poruszyłaś piękny temat.